Династія Хань
28 лютого 202 року до н. е. Лю Бан, один з керівників повстання проти династії Цінь, зійшов на престол і проголосив себе імператором Гао-цзу нової династії Хань. У китайській історіографії чотири століття її правління вважаються найбільш значущим періодом в історії Китаю, оскільки саме в цей час сформувався китайський етнос — ханьці, названий за іменем правлячої династії
У 209 році до н. е. після смерті Ши Хуан-ді, засновника і першого імператора династії Цінь, капітан армії Чень Ше підняв повстання — заявивши, що його нібито підтримує старший син померлого імператора, він оголосив відродження південнокитайського царства Чу зі столицею у місті Ченьцю (нині — Чжоукоу в провінції Хенань). Це привело до розколу країни і заколоту проти нього, який закінчився вбивством Чень Ше одним із тілоохоронців.
Лю Бан, виходець із звичайної селянської родини, який на момент початку повстання був управителем повіту Сишуй, підтримав одного з керівників повсталих проти Чень Ше генерала Сян Ляна і після його загибелі прийняв командування військами. У 206 році до н. е. він захопив ціньську столицю Сяньян, але не наважився проголосити себе правителем царства Чу, побоюючись величезної армії генерала Сян Юя.
По смерті Лю Бана 1 червня 195 року до н. е. на трон зійшов старший принц 15-річний Лю Ін, який правив за регентства матері імператриці Люй-хоу. Вона прославилась придворними інтригами і своєю жорстокістю до інших дружин і їх дітей від покійного Гао-цзу. По смерті Люй-хоу у 180 році до н. е. в державі Хань були прийняті нові закони престолонаслідування, що обмежували владу китайських імператриць.
Коментарі
Дописати коментар