Історія Української звитяги: день за днем 11 липня

11 липня 1944 р. засновано Українську Головну Визвольну Раду (УГВР)


— керівничий орган українського визвольного руху, який оголосив що є «верховним органом українського народу в революційно-визвольній боротьбі» (Тимчасовий устрій УГВР). Утворений в Україні наприкінці Другої світової війни з ініціативи УПА, ОУН(б). Метою УГВР було розширення боротьби збройного підпілля проти німецьких і російсько-большеаицьких окупантів. Визвольна Рада ставила завдання широкого залучення українців у боротьбу з ворогами, організаційною й ідеологічною базою УГВР була Організація Українських Націоналістів. 

В липні 1675 р. запорозькі козаки в кількості 20 тис. осіб на чолі з кошовим отаманом Іваном Сірком вирушили в похід на Крим.

Причиною масштабного походу було поквитатися з кримськими татарами за спробу напасти на Січ на Різдво 1675 р. Увійшовши в Крим через Сиваш козаки розділившись на дрібні загони спустошили весь півострів. Зокрема, захопили такі міста як Козлов (татарська назва Гезлев, сучасне місто Євпаторія), Карасев та столицю – Бахчисарай. Хан втік в Кримські гори. Згодом, зібравши 50-тис. війська напав на козаків біля Сивашу, але зазнав катастрофічного розгрому, заледве змігши сам врятуватись.
Перемагали! Перемагаємо! І будемо Перемагати!
Слава Україні!

Коментарі