Як Росія привласнила історію Київської Русі

 


Історик Ярослав Дашкевич називав неправдою твердження про заснування Москви Юрієм Довгоруким у 1147 році. За його словами, у літописі йдеться лише про місцевість "в москові", де відбулася зустріч князів — жодної згадки про місто немає. Реальне ж заснування поселення датується 1272 роком — саме тоді Москва вперше з’являється в документах Золотої Орди.
Московське князівство постало в 1277 р. як улус ханської влади. Першим князем був Даниїл, син Олександра Невського. Згодом московський престол перейшов до Чинґізидів — у 1319 р. хан Узбек призначив свого брата Кулхана (Калиту) правителем Москви. Відтоді й до 1598 року Москвою керувала династія нащадків Чинґізхана.
Як Росія привласнила історію Київської Русі
Після приходу до влади Романових у 1613 році Московська церква стала опорою збереження ординської спадщини. За Петра І розпочалась системна фальсифікація історії: цар видав накази про вилучення і знищення давніх документів, особливо з українських земель. У 1721 р. Московія, на основі фальшивих літописів, проголосила себе "Російською імперією".
У XVIII столітті імператриця Катерина II створила спеціальну комісію для переписування історії. Літописи редагувалися, знищувалися або переписувалися під новим кутом. Було виготовлено "загальноруські зводи", що мали легітимізувати московське право на спадщину Київської Русі. Оригінали текстів або зникли, або були засекречені.
Час сказати правду
Уся російська історична міфологія — це багаторічна кампанія з привласнення чужої минувшини. Московія — спадкоємиця Золотої Орди, а не Київської Русі. Українська історія має бути написана на основі достовірних джерел: польських, османських, грецьких, іранських тощо. Не можна жити у вигаданому минулому — настав час повернутися до правди.

Коментарі